Kosárlabda

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kosárlabda bajnokság kilencedik fordulójában a Sátoraljaújhely TK csapatát fogadták hazai pályán a Szerencs VSE játékosai a Hunyadi Sportcsarnokban.

Már az első negyedben jól kezdtek a hazaiak: gyors, pontos bedobásokkal sorra szerezték a három pontot érő találatokat. A vendégek a második negyedben sem tudtak a szerencsiek fölé kerekedni, így 52-36-os szerencsi vezetéssel kezdődött a harmadik negyed. Az ellenfél csapata láthatóan elfáradt a találkozó végére és kevés támadást tudtak indítani, szemben a hazaiakkal, akik végig uralták a meccset. A mérkőzés végül egy győzelemmel és egy sérüléssel zárult.

Végeredmény: Szerencs VSE – Sátoraljaújhely TK: 112-60 (22-17,30-19,26-12,34-12)

A hazai csapat jelenleg a tabella első helyén áll, következő mérkőzésüket november 22-én játsszák a Miskolci Egyetem együttese ellen.