Kosárlabda

Az NB II keleti csoportjában, a tabella harmadik helyén álló Szolnoki Olaj KK együttesét fogadta február 12-én a Szerencs VSE férfi kosárlabdacsapata.

Együttesünk a bajnokság 16. fordulójában, hatalmas küzdelemben maradt alul a lényegesen nagyobb játékerőt képviselő vendégekkel szemben.

Esélyesként lépett pályára a Szolnoki Olaj KK NB II-es gárdája február 12-én Szerencsen. Gulyás László, a hazaiak edzője a mérkőzés előtti pillanatokban úgy fogalmazott: a játék első részében talán tartani tudjuk velük a lépést, még vezethetünk is, de nem fogjuk végig bírni. A tréner nem tévedett. Ennek ellenére a még mindig tartalékosan kiálló szerencsiek példásan küzdöttek. A meccs elején vezettünk, majd a vendégek sorozatban dobták a három pontosokat és ziccerből is többször voltak eredményesek.

Az első tíz perc végére már 17-24 volt az állás. A folytatásban is jó mérkőzést láthatott a közönség, volt amikor 25-27-re szorítottuk meg a szolnokiakat, ám a találkozó további részében szinte állandósult a 13, 14 pontos különbség. A Szerencs VSE ugyan egy percig sem adta fel, de láthatóan nagyon elfáradtak játékosaink a mérkőzés végére. A vereség ellenére minden elismerést megérdemelnek. Szerencs VSE – Szolnoki Olaj KK: 62-78.