Kazincbarcikán rendezték meg 2016. november 20-án a Szűcs Lajos Nemzetközi Emlékversenyt és a Szabó Ferenc Masters Nemzetközi Emlékversenyt.

Százharminc versenyző részvételével megkezdődött a Súlyemelő Diákolimpia országos döntője Szerencsen. A Magyar Súlyemelő Szövetség (MSSZ), a Magyar Diáksport Szövetség és Szerencs Város Sportegyesülete közös eseményén a 8–18 éves korosztály sportolói mérik össze erejüket.

A Magyar Súlyemelő Szövetség (MSSZ), a Magyar Diáksport Szövetség és Szerencs Város Sportegyesülete közös szervezésében 2016. április 2–3-án a Súlyemelő Diákolimpia országos döntőjét rendezik meg Szerencsen. A sportesemény ünnepélyes megnyitóját szombaton 15.45 órakor tartják a Kulcsár Anita Sportcsarnokban, ahol köszöntőt mond Dobos Imre, az MSSZ elnöke, valamint Nyiri Tibor alpolgármester, a Szerencs VSE elnöke. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Hét arany, négy ezüst és egy bronzéremmel tértek haza a szerencsi súlyemelők a közelmúltban megrendezett Ördögh István Emlékverseny diákolimpiai selejtezőjéről. Fekete Diána és Morvai Zoltán tanítványai ezzel az eredményükkel kvalifikálták magukat országos diákolimpiai döntőbe, melynek április 2-3-án Szerencs lesz a házigazdája.

Szerencs Város Sportegyesületének súlyemelő szakosztálya hatodik alkalommal rendezett nyílt nappal egybekötött házi bajnokságot. A 2016. január 31-ei eseményen ott volt az idén megalakult abaújszántói csapat is, amelynek vezetője az egykori szerencsi szakosztály megalapítója és edzője, Fekete László. A szerencsiek közül 12-en léptek dobogóra. A legeredményesebb fiú korcsoportos versenyző a szerencsi Takács Máté lett. Fekete Diána és Morvai Zoltán tanítványai jelenleg a február 20-ai tiszaújvárosi diákolimpiai selejtezőre készülnek.

View the embedded image gallery online at:

Hat arany és két ezüstérmet szereztek a Szerencs VSE súlyemelői a 2015. november 21-én, Tiszaújvárosban megrendezett Kőszegi György Emlékversenyen. Takács Máté a fiú korcsoport legjobb versenyzőjeként elhozta a különdíjat is. Ugyancsak győzelmek születtek a december 5–6. között tartott serdülő és ifjúsági korcsoportosok országos bajnokságán, ami minden évben a korosztály legrangosabb hazai versenye. Szerencset két fiatal képviselte a viadalon.

Három hét alatt összesen négy versenyen vettek részt a Szerencs VSE súlyemelő szakosztályának sportolói. Elsőként Tatabányán rendeztek felnőtt országos bajnokságot október 24–25. között. A viadalon a hölgyek 53 kg-os mezőnyében Szűcs Anita az ötödik helyet szerezte meg, a serdülő Konecsni Róbert a 69 kg-os súlycsoportban a 11. helyen végzett. A két ifjúsági versenyző, Vasas Péter a 85 kg-os mezőnyében, Bárány Gergő pedig a 105 kg-os mezőnyében lett nyolcadik.

Iratkozzon fel hírlevelünkre! Értesüljön elsőként a legfrissebb helyi hírekről.