Oktatás - Nevelés

A Bocskai István Katolikus Gimnázium Határtalanul! című pályázatának keretében az erdélyi Gyulafehérvárról érkeztek tanulók városunkba március 27-én.

A gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Teológiai Líceum diákjait Nyiri Tibor köszöntötte a Polgármesteri Hivatalban, aki beszélt a város múltjáról és jelenéről, majd szerencsi csokoládéval kínálták meg a tanulókat. A vendégek ezt követően látogatást tettek a református templomban, ahol Balázs Pál lelkész sok érdekességet mesélt az épületről.

A szerencsi Kisboldogasszony Római Katolikus Templomban Kocsis Sándor plébános vezette körbe a diákokat. Az egyházi pályára készülő tanulók az orgonát is kipróbálták és énekeltek. A következő napokban sok program várja a diákokat, akik négy napig maradnak városunkban.

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.